Koku Çeşitlerinde Doğru Seçim Ve Uygulamalar

Koku Çeşitlerinde Doğru Seçim Ve Uygulamalar

Erkek ve bayanların kokularıyla kendilerini mutlu hissettiği ve çevrelerine mis gibi kokuları ile güzel etkiler bıraktığı parfüm çeşitlerinde ilk değinilecek önemli nokta ten uyumudur. Güzel kokmak için pahalı ve popüler markaları kullanmak çözüm değildir. Etkili olan kişilerin tensel özelliklerine göre doğru kokuları seçmeleridir. Bir koku çeşidi istediği kadar marka olsun, istediği kadar çarpıcı kokuları olsun, eğer ki teninizi ile uyum sağlamıyor ise, sizde aynı güzel etki bırakmayacak hatta hoş olmayan bir etkileşim yapacaktır. Öncelikle seçimlerinizi yaparken doğru koku notasını en iyi bileğinizin iç kısmına sıkarak alabilirsiniz. İlk sıktığınızda kokunun özünü, bir süre bekledikten sonra ise teninizle uyum sağlayıp sağlamadığını göreceksiniz.

Ten uyumunuzu yakaladığınız parfüm çeşidini, ikinci aşama olarak doğru kullanım ile etkileşimini sağlamanız gerekmektedir. Özellikle duş sonrası temiz cilde sıkılan kokular hem kalıcı olmakta, hem de doğru notayı vererek etkileyici ve bir o kadar çevrenize mis gibi kokular yaymanızı sağlayacaktır. Koku kullanımlarında yapılan en büyük yanlış, terli vücuda sıkmaktır. Düşünce olarak ter kokusunu kamufle ettiğinizi sansanız da aslında ters bir etkileşimle nasıl ağır ve rahatsız edici bir kokuya büründüğünüzü fark etmeyebilirsiniz. Kokular daima temiz cilde sıkılmalıdır. Bir diğer yanlış kullanımda kıyafetlerin üzerine uygulanmasıdır. Bir koku asla kıyafete sıkılmaz, daima teninize uygulayınız.

Koku kullanım uygulamalarında üçüncü aşamaya geldiğimizde ise, doğru noktalara uygulama yer almaktadır. Gelişi güzel sıkılan bir koku kalıcılık ve çevreye yayılma özelliğini yitirir. Vücudumuzda kokuların en duyarlı olduğu bölgeler, boyun, kulak arkaları, bilek içleri, göğüs bölgesi ve kapaklarıdır. Bu noktalara uyguladığınız kokular hem kalıcı olacak hem de çevrenize de çarpıcı, etkileyici ve güzel kokularınızı yaymış olacaksınız. Bunların yanı sıra mevsimsel özellikleri de unutmamak gereklidir.

Yazın ağır kokular kullanmaktan kaçınılmalıdır, çok rahatsız edici olabiliyor. Yaz aylarında daha fresh, çicek özleri, meyvemsi ve tropikal kokular uygunken, kış aylarında ise, şekerli, baharatlı, odunsu kokular tercih edilebilir ve hatta kış için yoğun esanslı kokular daha etkileyici olmaktadır. Doğru uygulama ve kullanımla tarzınızı kokunuzla yansıtabilirsiniz

Bir yanıt yazın